Zateplenie a fasáda budov

Zatepľovanie a fasádna farba budov a rodinných domov

Kontaktný zatepľovací systém ETICS použité materiály najvyššej kvality ISOVER a BAUMIT

Prečo zatepľovať ???

Zateplenie šetrí energiu dvoma spôsobmi. Počas chladných mesiacov elimináciou tepelných strát znižuje náklady na kúrenie, počas horúcich mesiacov znižuje na minimum potrebu používať klimatizáciu. Zateplením vášho domu ušetríte viac ako 50 % nákladov na energie.

Rozumne zvolené nosné murivo v kombinácii so správne navrhnutým tepelnoizolačným systémom prináša investorovi výraznú úsporu realizačných nákladov, bezpečnejšie omietanie interiérov bez zvláštnych nárokov na omietkový systém a riešenie detailov s istotou.

Zateplením nezískate len úsporu financií, ale aj príjemnejšie a zdravšie prostredie. A to príjemnou vnútornou teplotou a stabilnou vlhkosťou v interiéri. Zateplené steny zabezpečujú počas zimy stabilnejšiu vyššiu teplotu na povrchu stien. Pohodlne sa cítite len vtedy, keď rozdiel medzi vnútornou teplotou vzduchu a teplotou na povrchu stien nie je väčší ako 2 – 3 °C.
Pokiaľ teplota na povrchu nezateplených stien v zime výrazne kolíše, medzi 13 a 19 °C, pri zateplení je stabilná bez veľkých výkyvov, 18,5 – 20,5 °C. Stabilná teplota napomáha udržiavať aj stabilnú vnútornú vlhkosť medzi 40 a 60 %. Tepelnoizolačné systémy Baumit nešetria len energie, ale rovnako aktívne prispievajú aj k ochrane životného prostredia. Vďaka zníženej spotrebe energie v zime i v lete klesajú emisie CO2 o viac ako 50 %. Zateplenie tak umožňuje zodpovedný prístup k vlastnému bývaniu dnes i k životu našich detí v budúcnosti.